Rozwiązanie problemu braku miejsc w szkołach dzięki budownictwu modułowemu

Rozwiązanie problemu braku miejsc w szkołach dzięki budownictwu modułowemu

Budownictwo modułowe a problemy placówek oświatowych

Nowatorskie rozwiązania zyskują popularność na całym świecie, w tym również w Polsce. Nowoczesne konstrukcje skutecznie znajdują swoje zastosowanie w wielu dziedzinach. Są one chętnie używane jako biura, pawilony handlowe, budynki socjalne, zaplecza sportowe, a nawet mieszkania. Współcześnie, sektor edukacji również korzysta z ich zalet. Szkoły i przedszkola modułowe to sprawdzone technologie odpowiadające na potrzeby nawet najbardziej wybrednych inwestorów. Odkryj korzyści związane z użytkowaniem budynków z prefabrykatów.

Alternatywne budownictwo – odpowiedź na potrzeby XXI wieku

Wiele obiektów edukacyjnych nie odpowiada już standardom dla dzieci i młodzieży. Obecnie, placówki oświatowe zmagają się z przepełnieniem, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie brakuje miejsc w szkołach i przedszkolach. Budowa nowych budynków to długoterminowa inwestycja, którą realizuje się przez lata. Tymczasowym, ale skutecznym rozwiązaniem są budynki modułowe. Dzięki innowacyjnej technologii, nowe szkoły i przedszkola można stworzyć szybko, gwarantując uczniom należyte warunki edukacyjne oraz opiekę. Dostosowane pomieszczenia takie jak klasy, sale komputerowe, pokoje nauczycielskie, toalety (w tym dla osób niepełnosprawnych) oraz szatnie, to tylko przykłady możliwości, jakie oferują modułowe konstrukcje. Wykorzystując nowoczesne technologie w budownictwie modułowym, można stworzyć uczniom komfortowe środowisko do nauki.

Nowoczesne placówki oświatowe – szkoły i przedszkola z prefabrykatów

Placówki modułowe są połączone z zewnętrznymi sieciami, a zależnie od projektu i wymagań inwestora, mają również w pełni wyposażone instalacje wewnętrzne: elektryczną, wodociągową, kanalizacyjną, klimatyzacyjną, grzewczą oraz wentylacyjną. W rezultacie, szkoły modułowe spełniają wszelkie wymogi techniczne dla obiektów użyteczności publicznej. Są funkcjonalne i przyjazne dla dzieci. Gotowe budynki odpowiadają przepisom bezpieczeństwa, normom sanitarnym oraz przeciwpożarowym. Posiadają również np. odporność ogniową, odpowiednią charakterystykę energetyczną, oraz izolacyjność termiczną i akustyczną. Dodatkowo, mogą być wyposażone w instalację fotowoltaiczną, co zredukować może koszty utrzymania.

Zalety modułowych szkół i przedszkoli

Głównym atutem tych konstrukcji jest szybkość realizacji. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod budowy, modułowe obiekty opierają się na prefabrykatach produkowanych w fabrykach, które następnie transportuje się i montuje na miejscu wskazanym przez inwestora. Tradycyjne budowle, z kolei, wymagają długiego czasu na zakup, transport i składowanie materiałów budowlanych, co często wiąże się z opóźnieniami spowodowanymi niesprzyjającą pogodą. Natomiast modułowe obiekty można budować przez cały rok, także w okresie jesienno-zimowym. Ponadto, są one lekkie i można je usytuować na każdej nawierzchni.

Modułowe konstrukcje są również mobilne, co pozwala na ich demontaż i ponowny montaż w innym miejscu, w razie potrzeby. Poza tym, jeżeli zaistnieje taka sytuacja, możliwe jest ich rozbudowanie o dodatkowe elementy. Podczas klasycznych prac budowlanych hałas, kurz i długi czas realizacji są na porządku dziennym. Dlatego takie remonty wykonuje się zazwyczaj w trakcie wakacji. Natomiast rozbudowa poprzez dołożenie modułu jest szybka i mniej uciążliwa, umożliwiając prowadzenie prac nawet w trakcie roku szkolnego.

Nowoczesne technologie pozwalają na tworzenie estetycznych i funkcjonalnych konstrukcji, które nie różnią się od budynków wznoszonych tradycyjnymi metodami. Mogą one być dowolnie formowane i wykończone według wymagań inwestora, kładąc nacisk na komfort uczniów oraz funkcjonalność całego obiektu.

Informacje kontaktowe

Adres:

KONTDAR Dariusz Michalski ul.Okólna 43E, 05-270 MARKI

Numer telefonu:

+48 510 210 113

Email:

kontakt@kontenery-techniczne.pl